foto1
foto1
foto1
foto1
foto1



Студентський спорт

ВГО “Спортивна студентська спілка України” створена для розвитку українського студентського спорту на міжнародному рівні.

Детальніше

Учнівський спорт

ВГО “Спортивна спілка учнівської молоді України” створена для популяризації фізичного виховання і спорту.

Детальніше

Рухаємось разом

Єднаємо Україну за 20 секунд.

Детальніше

Cool games

Cool games

Детальніше

КОМІТЕТ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА СПОРТУ

ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ

 

Настільний теніс (пінг-понг)— олімпійський вид спорту у якому використовують спеціальні ракетки та ігровий стіл, розмежований сіткою навпіл. Гра може проходити між двома суперниками або двома парами суперників..

Вважається, що настільний теніс з’явився в вісімдесятих роках XIX століття в Англії. Втім, деякі дослідники запевняють, що подібна гра була популярна в Китаї ще в XVII столітті. Отже, представляємо вам цікаві факти про пінг-понг.

  1. Англійські аристократи, до винаходу целулоїдного шарика, успішно замінювали її пробкою від шампанського.
  2. А м’яч для гри винайшов у 1894 році інженер Джеймс Гібс. Необхідність в пробках відпала. До речі, тенісний шарик, при ударі об стіл, здатний деформуватися на 20%, а потім прийняти колишній вигляд.
  3. Назва «пінг-понг» з’явилася не відразу. Одні називали гру «віф-ваф», інші «флім-флам». Але в 1901 році американець Джон Джаквес запатентував назву «пінг-понг». На його думку, такі звуки видавала кулька при ударах об ракетку і стіл.
  4. Незважаючи на зовнішню простоту і доступність цього виду спорту, майстрам малої ракетки доводиться нелегко. За гру вони втрачають калорій більше, ніж волейболісти за матч.
  5. Шарик для настільного тенісу здатний розвивати швидкість до 170 км/год, тобто 47 метрів в секунду. Темп матчу – понад 100 ударів в хвилину. У чоловіків рекорд дорівнює 162 ударів, а у жінок – 148....
  6. Швидкість обертання кульки, при ударі майстра, становить 50 оборотів в секунду, відповідно, 3000 оборотів в хвилину.
  7. Ще на початку минулого століття тенісні ракетки обтягували пергаментом. Але, одного разу англійський тенісист Гуд зайшов в аптеку, щоб купити ліки від головного болю. Фармацевт поклав здачу на гумову пухирчату підкладку. Гуд вирішив, що такий матеріал чудово підійде для наклеювання на ракетку. Через кілька років нововведення набуло поширення по всьому світу.
  8. Перший офіційний турнір з настільного тенісу відбувся ще в кінці XIX століття – у 1898 році в Лондоні.
  9. На початку ХХ століття пінг-понг став відомий і в Україні. Популярний у той час тижневик «Нива» писав, що це «корисна і приємна кімнатна гімнастика». Одним з прихильників цієї гри був Лев Миколайович Толстой, незважаючи на свій похилий вік.
  10. Незвичайний рекорд був встановлений на чемпіонаті світу 1936 року в Празі. Польський спортсмен А. Ерліх та П. Факаш з Румунії розігрували одне очко 1 годину 58 хвилин. За цей час шарик пролетів над сіткою понад 10 000 разів.
  11. Вражає й інше досягнення, встановлене тенісистами з Південної Африки Пітером ван дер Мерва і Андре Веттером. Їх матч тривав з 30 травня по 4 червня 1983 року. Загальна тривалість гри – 143 години 46 хвилин.
  12. Довгий час Міжнародний олімпійський комітет не визнавав цей вид спорту. Але з 1988 року майстри пінг-понгу отримали можливість позмагатися і на Олімпійських іграх...

 

Інформація: Тільки цікаві факти