У місті Бухарест, Румунія, завершився чемпіонат Європи з боротьби. У змаганнях з жіночої боротьби взяла участь студентка соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського національного університету (м. Тернопіль) Аліна Філіпович. Спортсменка виборола «срібло» у ваговій категорії до 59 кг, поступившись у «золотому» фіналі суперниці з Азербайджану Альоні Колєснік. Як повідомляє офіційний сайт вишу, це був дебютний виступ Аліни Філіпович на континентальній першості і її перше «срібло» в рамках чемпіонату Європи.

Загалом, українські борчині здобули у Бухаресті шість медалей: одне «золото», три «срібла» та дві «бронзи». Варто підкреслити, що одна із золотих нагород на рахунку випускниці Факультету фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Ірини Коляденко, яка стала чемпіонкою Європи з жіночої боротьби у ваговій категорії 65 кг.

«Щиро вітаємо нашу випускницю Ірину Коляденко, яка стала триразовою Чемпіонкою Європи з жіночої боротьби та бажаємо успіхів на Олімпійських іграх у Парижі», - наголошується на сторінці факультету фізвиховання ТНПУ у соцмережах.

Додамо, що Євро-2024 було об’єднаним і проходило в усіх трьох видах боротьби: вільній чоловічій та жіночій, а також греко-римській. Збірна України була представлена в усіх 30 вагових категоріях: по одному спортсмену в кожній.