foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Студентський спорт

ВГО “Спортивна студентська спілка України” створена для розвитку українського студентського спорту на міжнародному рівні.

Детальніше

Учнівський спорт

ВГО “Спортивна спілка учнівської молоді України” створена для популяризації фізичного виховання і спорту.

Детальніше

Рухаємось разом

Єднаємо Україну за 20 секунд.

Детальніше

Cool games

Cool games

Детальніше

КОМІТЕТ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА СПОРТУ

ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ

 

У Тернополі, в День фізичної культури і спорту, відбулись XXVІI символічні легкоатлетичні змагання з бігу «Тернопільська Озеряна-2023». Учасниками забігу, що традиційно проходить з цієї нагоди на набережній у парку Шевченка, взяли понад двісті спортстменів. Захід провели на підтримку Збройних сил України.

До участі організатори запрошували усіх охочих з Тернополя та інших міст України віком від 12 років до 65+ і старших. Було організовано і дитячу «Озеряну» для молодших діток. Дистанція змагань для дорослих становила 9 км (навколо Тернопільського ставу), а діти долали від 260 до 760 метрів. Також запрошувались онлайн-учасники, які бажали взяти участь у «Тернопільській Озеряні», пробігши 9 км у своєму місті або країні (підтвердження дистанції у додатку «STRAVA»).

Перед початком забігу спортсмени оплесками подякували військовослужбовцям, які захищають Україну на передовій, та вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих у російсько-українській війні.

Далі була розминка, яку провела директор Тернопільського міського центру фізичого здоров’я населення Вікторія Безгубенко-Гнатишин. «Це двадцять сьома «Тернопільська озеряна». Заброньовано попередньо 250 учасників. Крім того, ми окремо виділили дитячу «Озеряну», де було попередньо зареєстровано близько 150 учасників. Біжать більше 90. Цього року біжить більше, тому що минулого року був перший рік війни і більшість учасників були за кордоном, тому ми ввели і онлайн-формат підтримки. У нас є Америка, Німеччина, Польща, є військові, які біжать недалеко від лінії розмежування. Рух бігунів підтримується, і ми мотивуємо до бігу і спортивного способу життя», - розповіла Вікторія журналістам «Суспільного».

Першим дистанцію цього року подолав відомий тернопільський легкоатлет, уродженець Бучача Іван Стребков. За словами спортсмена, це вже його шоста «Озеряна». «Найшвидше я пробігав цей маршрут за 26 хв 35 сек у 2021 році. Всі «Озеряни», вони різні, тому що ти біжиш завжди в різних своїх фізичних кондиціях, але одне залишається незмінним. Це те, що «Озеряна» є якимось орієнтиром твоєї фізичної підготовки. І також хочеться підтримати цей пробіг. Не варто забувати, що ми живем і змагаємося завдяки тому, що нас захищають. Якщо би не воїни наші на Сході, ми б не змагались тут», - поділився Іван з журналістами своїми враженнями від цьогорічного пробігу.

Отож, серед чоловіків переможцем став Іван Стребков (Тернопіль-Київ, випускник ТНПУ ім. В Гнатюка) з результатом 30:22, на другому місці Волейович П. (31:06), третій - Ігор Зоремба (31:14).

Серед жінок перше місце посіла студентка ЗУНУ з Тернополя, вихованка Бережанської ДЮСШ Тетяна Когут з результатом 35:30, другою була Носова Ольга (38:20) - переселенка з Донецька, яка зараз мешкає в Тернополі, на третьому місці колишня тернополянка, а зараз львів’янка Наталя Каїнська (38:37).

Організаторами спортивного заходу виступили управління розвитку спорту та фізичної культури Тернопільської міської ради, Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення, Федерація легкої атлетики Тернопільської області.