Студентка Західноукраїнського національного університету Аліна Філіпович, здолавши всіх суперниць, стала переможницею чемпіонату Європи з боротьби серед спортсменок до 20 років, що цими днями триває в Іспанії, у місті Сантьяго-де-Компостела. Змагалися у турнірі представниці 25 країн. Аліна Філіпович, яка є уродженкою міста Калуша, стала чемпіонкою у ваговій категорії до 57 кг.

Як пишуть «Вікна.if.ua», 29 червня у ваговій категорії 57 кг калуська борчиня виграла у представниць Швеції та Туреччини з рахунками 10:0 та 11:0. А за вихід до фіналу перемогла суперницю з Азербайджану — 11:0. Відтак, Аліна Філіпович святкувала перемогу і у фіналі чемпіонату Європи U20 30 червня, не давши шансів представниці Угорщини, з рахунком 10:1. Таким чином наша спортсменка виконала норматив майстра спорту міжнародного класу. Додамо, що Аліна Філіпович є вихованкою Калуської ДЮСШ «Сокіл» (тренер Микола Пукіш).

Загалом, як повідомляє «Укрінформ», жіноча збірна України з боротьби U20 здобула перемогу у командному заліку чемпіонату Європи. Наші дівчата зібрали рекордну кількість медалей (вісім з десяти), з них шість - найвищого гатунку. Отож, «золото» для України здобули Ірина Бондар (вагова категорія до 62 кг), Марія Єфремова (до 53 кг), Аліна Філіпович (до 57 кг), Манола Скобельська (до 68 кг), Вікторія Слободенюк (до 50 кг) та Ірина Заблоцька (до 72 кг). «Бронза» у Юлії Плахнюк (до 59 кг) і Марії Зенкіної (до 76 кг).

"Набравши 190 балів, наша збірна значно випередила найближчих конкуренток – Угорщину (128) та Туреччину (126)",  - наголошує «Укрніформ».