foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Студентський спорт

ВГО “Спортивна студентська спілка України” створена для розвитку українського студентського спорту на міжнародному рівні.

Детальніше

Учнівський спорт

ВГО “Спортивна спілка учнівської молоді України” створена для популяризації фізичного виховання і спорту.

Детальніше

Рухаємось разом

Єднаємо Україну за 20 секунд.

Детальніше

Cool games

Cool games

Детальніше

КОМІТЕТ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА СПОРТУ

ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ

 

Жіночу естафету чемпіонату Світу з біатлону в Поклюці вболівальники зимових видів очікували з нетерпінням та особливими сподіваннями. І, як відмічає Федерація Біатлону України,  це виявився старт, якого варто було чекати!

Напередодні старту три позиції складу української команди були цілком зрозумілі. А що стосується вибору четвертої учасниці, то наставник команди Юрай Санітра віддав перевагу студентці нашого Західноукраїнського національного університету Анастасії Меркушиній. І Настя сповна виправдала виданий аванс!

За великим рахунком, відпустила на першому етапі Меркушина тільки італійку Лізу Віттоцці, яка звично виграла перший етап з солідною перевагою.Зробивши один промах на лежці, українка швидко спрацювала з одним запасним патроном і залишилася в групі переслідувачів лідера. А після ідеальної стійки Настя дуже чіпко вхопилася за швидкими Інгрід Тандреволд і Ванессою Хінц. І на передачі естафети наша команда залишилася четвертою - в 21 секунді позаду Італії, що лідирувала, але всього в п'яти секундах слідом за Норвегією і Німеччиною!

Другий етап у виконанні Юлії Джими вийшов дуже яскравим! Джима так само, як і Меркушина на першому етапі, зуміла вчепитися за швидкою суперницею - на цей раз локомотивом виявилася Дінара Алімбекова, відразу за якою естафету передали українка і лідер збірної Польщі Моніка Хойніш-Старега.

Дар’я Блашко, яка стартувала на третьому етапі, провела гонку на найкращій ноті і вже на виході з другого вогневого рубежу вже Україна стала лідером! Але останнє коло видалося для Даші дуже важким: запасу енергії до фінішу трохи не вистачило, і вона пропустила вперед трьох суперниць, поступившись до закінчення етапу 23 секунди Норвегії і 14 секунд - дуету Білорусь-Польща. Втім для тернополянки Олени Підгрушної ця ситуація була ідеальною, щоб на сто відсотків реабілітуватися за втрату медалі в змішаній естафеті.

Підгрушна на досвіді спрацювала безпомилково! І після чистої стрільби лежачи Олена вийшла лідером разом з Олсбю-Ройселанд!!! На дистанції, правда, Підгрушна вибрала більш комфортний для подальшої стрільби темп і відпустила суперницю, але всього на пару секунд. Друга стрільба для Олени трішки ускладнила боротьбу, на останнє коло українка вийшла за норвежкою та німкенею та в трьох секундах переваги над білорускою. Після складної боротьби із суперницями на фінішному колі збірна команда України перетнула лінію фінішу третьою. 

Щиро вітаємо дівчат з бронзою чемпіонату Світу! Пишаємося Вами – ви найкращі!!!!

 

 

Інформація та фото Федерація біатлону України