Національна паралімпійська збірна команда з лижних перегонів та біатлону тріумфально виступила на фінальному етапі Кубку світу, що з 1 до 8 березня 2023 року проходив у місті Мідвей, Юта, США. Українці вибороли 33 медалі, з яких 12 золотих, 10 срібних та 11 бронзових, а також отримали кубки та медалі відповідно до набраних балів за сезон 2022/2023 (впродовж всіх усіх етапів Кубку світу).

Надзвичайно приємно, що наш земляк, тернополянин Тарас Радь завоював на цих змаганнях п’ять медалей (лижні гонки спринт – «срібло», лижні гонки, індивідуальна гонка на 5 км – «бронза» та «золото»  у біатлоні псринт гогнка пеерслідування, біатлоні індивідуальна шонка на 12,5 км та біатлон спринт). У лижних гонках з масовим стартом на 20 км спортсмен був четвертим. А ще за сумою всіх набраних балів у сезоні 2022/2023 років Тарас Радь отримав кубок за перше місце у біатлоні.

Тарас - майстер спорту України міжнародного класу з лижних перегонів та заслужений майстер спорту України з біатлону, вихованець ДЮСШІ «Інваспорт», студент магістратури факультету фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка виступав у класі LW 10-12 (сидячі).

Ось як докладно підбиває підсумки змагань у США Національний комітет спорту інвалідів України на своєму офіційному інтернет-сайті.

Власне переможцями серії етапів Кубку світу за сумою всіх набраних балів у сезоні 2022/2023 стали: Конашук Богдана, Ковалевський Анатолій (гайд Мукшин Олександр), Радь Тарас, які отримали кубки за перше місце у біатлоні. В лижних перегонах нагороджували медалями за 1-3 місця та переможцю вручили кубок. Від команди України медаль за 3 місце отримала Ляшенко Людмила.

Загалом у змаганнях взяли участь спортсмени з 18 країн світу. Україну представили 12 спортсменів з інвалідністю, 11 з яких вибороли високі нагороди етапу Кубку світу.

Найуспішніше від команди України виступили: Шишкова Оксана (клас з порушеннями зору; гайд Іванов Володимир) – 4 золоті медалі, Радь Тарас (клас сидячи) – 3 золоті, 1 срібна та 1 бронзова медалі, Казік Олександр (клас з порушеннями зору, тотально незрячий спортсмен; гайд Кучерявий Сергій) - 3 золоті та 1 бронзова медалі, Конашук Богдана (клас стоячи) – 2 золоті та 1 срібна медалі.

Також чи не найяскравішими моментами фінального етапу кубку світу стали аж чотири українські подіуми у виконанні українських паралімпійців. Так, п’єдестали у виконанні жінок у класі стоячи - Конашук Богдана (золото), Буй Ірина (срібло) та Ляшенко Людмила (бронза), а також двічі - хлопців у складі спортсменів з порушеннями зору - Казік Олександр (золото), Ковалевський Анатолій (срібло) та Решетинський Ярослав (бронза).

І направду унікальною була ситуація, коли на гонці біатлон, спринт серед спортсменів категорії сидячи Кравчук Василь та Баль Павло показали однаковий час та вдвох посіли 2 місце. І український подіум того дня був у складі: Радь Тарас (золото), Баль Павло та Кравчук Василь – срібло.

Своєрідною цікавинкою цього змагального сезону стало проведення на фінальному етапі кубку світу двох перегонів у новому форматі, а саме: біатлон спринт (гонка-переслідування) та мас старт 20 км вільним стилем (лижні перегони), де українські паралімпійці показали достойний результат.

Наступними змаганнями для української паралімпійської збірної з лижних перегонів та біатлону стане Кубок Азії в японському Саппоро, що пройде з 16 до 22 березня.