У турецькому місті Самсун 23-30 вересня 2022 року тривав Кубок світу з єдиноборств серед студентів – UNIVERSITY WORLD CUP COMBAT SPORTS. Участь у цих змаганнях взяли близько двох тисяч спортсменів з шістдесяти країн світу. Україну на цьому престижному форумі представляли 120 спортсменів та тренерів у шести видах спорту. У змаганнях з вільної боротьби серед жінок успішно виступила випускниця факультету фізичного виховання (спеціальність «Фізична культура і спорт») Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Ірина Коляденко, здобувши впевнену перемогу в категорії до 62 кг. Ірина достроково перемогла суперниць у всіх чотирьох поєдинках, виборовши золоту нагороду.

Як повідомляє офіційний Інтернет-сайт ТНПУ, за період навчання в університеті Ірина Коляденко здобула цілу низку спортивних трофеїв. Вступивши на факультет фізичного виховання ще кандидатом у майстри спорту, за півтора року Ірина здобула звання майстра спорту України міжнародного класу, двічі стала бронзовою призеркою світових чемпіонатів (серед молоді серед жінок до 23-х років), перемогла на сильному київському турнірі, чемпіонаті України, була срібною призеркою рейтингового турніру у Польщі, виборола другу сходинку на «дорослому» чемпіонаті світу, здобула «золото» Європейського чемпіонату. А найвагомішим здобутком Ірини Коляденко стала бронзова медаль на Олімпійських іграх у Токіо в 2021 році і як результат – звання Заслуженого майстра спорту України.

Весною цього року Ірина дивом врятувалася з окупованого на той час Ірпіня, проте згодом приступила до тренувань і почала входити у спортивну форму. Восени Ірина вступила до магістратури Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, готується до подальших стартів, щоб представляти Україну на найвищих міжнародних змаганнях. Проте, найвагомішою перемогою для Ірини, як і для усіх громадян України, буде перемога над російськими окупантами, - наголосив доцент кафедри теорії і методики олімпійського та професійного спорту Віктор Шандригось.