foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Студентський спорт

ВГО “Спортивна студентська спілка України” створена для розвитку українського студентського спорту на міжнародному рівні.

Детальніше

Учнівський спорт

ВГО “Спортивна спілка учнівської молоді України” створена для популяризації фізичного виховання і спорту.

Детальніше

Рухаємось разом

Єднаємо Україну за 20 секунд.

Детальніше

Cool games

Cool games

Детальніше

КОМІТЕТ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА СПОРТУ

ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ

 

 
Студентка Західноукраїнського національного університету з Бережан Тетяна Когут здобула путівку на юніорський чемпіонат світу з легкої атлетики.

Він відбуватиметься з 2 по 7 серпня у Колумбії.

Тетяна Когут перемогла у бігу на дистанції 3000 метрів з перешкодами на змаганнях в італійському Берґамо, що дало можливість поїхати на чемпіонат світу, пише “Високий замок”. 

Показаний результат 10.19.54 хв на 17 секунд кращий від нормативу, який було встановлено для майбутніх учасників U20. І майже на 10 секунд перевищує “планку” для майстрів спорту.

Війна змусила Тетяну і два де­сятки її подруг по юніорській збірній у середині березня перебратися за кордон. Цьому посприяло знайом­ство керівництва національної фе­дерації легкої атлетики із праців­ником муніципалітету італійського міста Одерцо (провінція Тревізо) Джузеппе Зоні. Юні українки жили і тренувалися за 50 км від Венеції.

На змагання у Берґамо Тетяна добиралася поїздом шість годин із шістьма пересадками. Перед стар­том не встигла навіть відпочити. До­лала дистанцію, коли термометр показував плюс 34... Дівчина зібра­ла сили-волю у кулак – і перемогла!

– Як тільки під час змагань дик­тор оголосив, що виступає пред­ставниця України, італійські вбо­лівальники дружно зааплодували, – розповіла Тетяна. – А коли на фініші була пер­шою, місцеві люди підбігли і тепло привітали мене. Я щаслива була від цієї перемоги, розгорнула наш дер­жавний прапор – завжди беру його зі собою у дорогу.

Поїздка Тетяни на чемпіонат сві­ту була під загрозою – один лише переліт у Колумбію коштує тисячу доларів. Але світова федерація лег­кої атлетики пішла назустріч україн­ським атлетам, надавши їм 220 ти­сяч “зелених”. Тож є надія, що наша спортсменка через місяць стар­туватиме і за океаном, дасть там фори своїм суперницям.

Загалом, цей рік для Тетяни Ко­гут складається успішно. Її визнано найкращою легкоатлеткою Терно­пільщини. А у лютому на змаганнях у Сумах стала чемпіонкою України серед юніорів і дорослих.

 

Інформація: ТЕРНОПОЛЯНИ