foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Студентський спорт

ВГО “Спортивна студентська спілка України” створена для розвитку українського студентського спорту на міжнародному рівні.

Детальніше

Учнівський спорт

ВГО “Спортивна спілка учнівської молоді України” створена для популяризації фізичного виховання і спорту.

Детальніше

Рухаємось разом

Єднаємо Україну за 20 секунд.

Детальніше

Cool games

Cool games

Детальніше

КОМІТЕТ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА СПОРТУ

ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ

 

Студент факультету фінансів та обліку ЗУНУ та факультету фізвиховання ТНПУ імені В. Гнатюка Віталій Мандзин здобув срібло у спринті та бронзу у гонці переслідування серед юніорів на Літньому чемпіонаті світу з біатлону. Такі змагання відбулись у словацькому Брезно-Осрблі. Як повідомляє Федерація біатлону України, детально описуючи подробиці перегонів у спринті, першим на старт вийшов український біатлоніст Богдан Борковський. На стрільбі лежачи він допустив один промах четвертим пострілом, а от другий вогневий пройшов чисто.

Включивши свою максимальну швидкість, Богдан у неймовірній боротьбі виборов золото чемпіонату світу. Його колеги по команді Степан Кінаш і Віталій Мандзин теж продемонстрували надійну та впевнену роботу і посіли друге та третє місце! На вогневих рубежах Степан показав майстер-клас, чисто відпрацювавши десять пострілів. А Віталій на першому вогневому, на жаль, не закрив одну мішень. На другому спортсмен відпрацював швидко та без промахів.

Спринт. Юніори

  1. Богдан Борковський (1+0) 19:05,5
  2. Степан Кінаш (0+0) +0,5
  3. Віталій Мандзин (1+0) +11,9

А у гонці переслідування серед юніорів терноплянин Віталій Мандзин виборов срібну нагороду. Ось як описується перебіг гонки на сайті Федерації біатлону України: «Після першого рубежу з топ-п’ятірки ніхто з наших хлопців не випав, однак лідерство українці втратили. Це надшвидкий хорват Матія Леговіч попри рівну стрільбу з одним промахом з трьома українцями ліквідував за коло 24 секунди відставання і вирвався у лідери перед другим рубежем. Втриматись за ним зміг лише Богдан Борковський. А ось Степан Кінаш, на відміну від інших чотирьох конкурентів, припустився аж трьох помилок на стрільбищі.

Другий рубіж знов кардинально змінив ситуацію. Цього разу Леговіч відстрілявся чисто і пішов на дистанцію одноосібним лідером, адже у Борковського було дві хиби. Серед українців безпомилково відстрілялись Віталій Мандзин та Степан Кінаш, а ось Сергій Супрун вимушений був зазирнути на коло штрафу. Як підсумок – Мандзин з Борковським залишились у першій трійці, відстаючи від хорвата на 14 та 25 секунд відповідно, а Кінаш з Супруном перемістились на п’яте та сьоме місця.

На першій стійці Матія Леговіч остаточно продемонстрував серйозність своїх претензій на те, аби нарешті виграти золото чемпіонату. Він знов відстрілявся безпомилково і продовжив збільшувати свою перевагу. Тепер вона сягнула 29 секунд, а найближчим переслідувачем знов став Богдан Борковський. Справа в тім, що Мандзин у стійці заробив два кола штрафу, а Кінаш додав ще одне – і обидва вони пропустили на третю позицію словака Якуба Боргулу, який з трьома нулями стрімко проривався з 17-го стартового місця! Хоча відстань від нього складала лише 12-15 секунд, і боротьбу за медаль було далеко не завершено.

Вирішальна стійка. Леговіч спокійно приходить на рубіж і чистою стрільбою закриває усі питання про переможця! Позаду нього перестрілка двох переслідувачів, в якій Борковський припускається двох помилок, а Боргула йде на три кола штрафу! Шанс для Кінаша з Мандзиним! Віталій ним користується бездоганно – п’ять влучних пострілів і впевнений крок до медалі! Хоча не срібної – адже Борковський встиг стрімко пробігти два штрафних кола і вискочив на десять секунд попереду партнера по команді.

А ось Степану влучності трішки не вистачило – після одного кола штрафу він залишився так само п’ятим, як і перед приходом на стадіон, але з відставанням навіть від четвертого місця Боргули у десять секунд.
Втім, фінішне коло ще подарувало дуже напружену боротьбу! Долю срібла Мандзин з Борковським вирішували на самісінькій фінішній прямій! Віталій вже на середині останнього кола наздогнав Богдана і зрештою зміг випередити партнера по команді на одну секунду! Черговий «мультиподіум» для збірної України!

Переслідування. Юніори

  1. Матія Леговіч (1+0+0+0) 25:49,4
  2. Віталій Мандзин (1+0+2+0) +1:00,0
  3. Богдан Борковський (1+2+0+2) +1:01,0
  4. Степан Кінаш (3+0+1+1)  +1:16,4

...

  1. Сергій Супрун (2+1+2+2)  +2:21,1