Home Управління Водно-спортивна база

Новинки

Водно-спортивна база

Водно-спортивна база Укравління з фізичного виховання та спору існує з середини семидесятих років. За більш ніж тридцять років секціях вітрильного спорту та веслування на байдарках і каное в загальній кількості займалось більше п’ятиста спортсменів різних рівнів. Веслувальники Тернополя неодноразово ставали чемпіонами та призерами України, світу, та Європи. Сергій Пєнов – майстер спорту Радянського Союзу, член збірної СРСР, член збурної України, Сергій Двулят – майстер спорту України, чемпіон України, член національної збірної України, був у збірній команді по підготовці до Олімпійських ігор.

На базі регулярно поводились межнародні змагання з веслування пам’яті майстра спорту Рябчинської. Також водно-спортивна база використовується як тренувальна база для збірної команди України з веслування на байдарках і каное.

Секція віндсерфінгу працює на водно-спортивній базі Укравління з фізичного виховання та спору з 1994 року. За цей час було підготовлено 10 Майстрів спорту, більше 30 кандидатів в майстри спорту України, одного Майстра спорту міжнародного класу та одного Заслуженного мастера спорта – Ольга Маслівець.

З 1994 року тернопільські віндсерфінгісти – постійні учасники чемпіонатів світу, Європи, міжнародних та Всеукраїнських змагань з вітрильного спорту, віндсерфінгу та зимового віндсерфінгу.

В 1995 році на на водно-спортивній базі Управління був проведений чемпіонат Європи VISSA (з зимового віндсерфінгу та буєрного спорту) тернопільськи віндсерфінгісти посіли на цьому чемпіонаті призові місця, а саме: Олексій Нижегородов - ІІІ особисте місце.

Дев’ять років поспіль наші спортсмени ставали чемпіона України з зимового віндсерфінгу.

З 1999 року тернопільські серфінгісти – учасники багатьох міжнародних регат, універсіад, та з 2000 року – постійні учасники Олімпійських ігор.

Ольга Маслівець – трьохразова учасниця Олімпійських ігор у Австралії, Греції та Китаї. В 2011 році вона завоювала ліцензію на право участі у Олімпіаді 2012 у Англії.

З 2000 року – спортсмени водно-спортивної бази постійні переможці юнацьких, молодіжних, літніх ігор України та чемпіонатів України в усіх вікових групах.

Тернополяни є постіними членами штатного складу національної збірної команди України.

У різні роки ними були: Ольга Маслівець, Петро Губеня, Анна Шимченко, Дмитро Варода, Василь та Сергій Третяки, Святослав Бучок, Людмила Дрозд, Олександр Тугарєв та багато інших. На 2012 рік у національній збірній України є Клапак Станіслав, Бучок Святослав та Тугарєв Олександр. Олександр Тугарєв в 2011 році виконав звання Майстра спорту України, посівши перші місця у чемпіонаті України, Кубку України та чемпіонаті України серед юнаків старшого віку. В 2010 році – він єдиний з усієї України приймав участь у відбіркових чемпіонатах до І юнацької Олімпіади у Сингапурі, посівши 7 місце на цьому чемпіонаті у Італії.

За останні десять років тернопільськими спортсменами було здобуто близько двохста медалей різних ґатунків на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Приймали участь у чемпіонатах світу та Європи у Дашії, Голандії, Англії, Італії, Іспанії, Греції, Туреччині, Польщі, Португалії, Бразилії, Австралії, Новій Зеландії.

Зараз у тернопільській секції віндсерфінга займаються близько 50 спортсменів різних вікових груп від 10 років. В літній період на базі проводяться щоденні тренування з віндсерфінгу, з 2012 року планується робота з дітьми від 7-8 років на яхтах класу «Оптиміст».

В зимовий період тренування проводяться на зимовому віндсерфінгу, а саме на буєрах, вітрильних моно-, та спарених лижах.

На водно спортивній базі Управління постійно займаються і тренуються студенти тернопільських вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації. З ними працюють чотири тренери І, ІІ та вищих категорій.